Djokovic stanie przed szansą zdobycia tytułu

Novak Djokovic w półfinale Western & Southern Open (łączna pula nagród $4,457,065) wyeliminował Stana Wawrinkę. Następnie Serb zmierzył się z Alexandrem Dolgopolovem. Panowie spotkali się na korcie po raz piąty. Do tej pory Ukrainiec jeszcze nigdy nie wygrał z obecnym liderem rankingu ATP.

W pierwszym secie Ukrainiec szybko objął prowadzenie 3/1, dzięki przełamaniu rywala. Serb odrobił stracone podanie, ale jego rywal zdobył jeszcze jedno przełamanie i utrzymał prowadzenie. Po 33 minutach Alexandr Dolgopolov zapisał otwierającą partię na swoim koncie, wygrywając ją 6/4.

Drugi set był bardziej zacięty. Do jego rozstrzygnięcia potrzebny był tie break. W decydującej rozgrywce Alexandr Dolgopolov prowadził 3-0, ale ostatecznie mocniejszy okazał się Novak Djokovic. W przeciągu godziny i 8 minut rozstawiony z numerem 1 Serb wyrównał wynik w setach.

W decydującej partii kontrolę nad meczem przejęła 1. rakieta świata. Ukrainiec nie był w stanie przełamać dominacji przeciwnika. Serb potrzebował 2 godzin i 23 minut, aby wygrać spotkanie 4/6, 7/6 (5), 6/2.

O tytuł w Cincinnati Novak Djokovic zagra z Rogerem Federerem. Panowie stoczą już 40. pojedynek. Na razie obaj zawodnicy mają na koncie po 20 wygranych spotkań. To będzie ich piąte zmierzenie w tym sezonie, wszystkie poprzednie także miały miejsce podczas finału. Szwajcar tylko raz pokonał Serba w tym roku.