Simona Halep gładko pokonała Jankovic

W półfinale w Cincinnati spotkały się Simona Halep i Jelena Jankovic. Panie stoczyły siódmy pojedynek na korcie. Do tej pory 30-letnia Serbka tylko raz wygrała z Rumunką, w 2010 roku podczas US Open.

W pierwszych dwóch gemach zawodniczki wzajemnie się przełamały. Był to jedyny gem wygrany przez 25. w rankingu WTA Jelenę Jankovic w tym secie. Simona Halep całkowicie zdominowała swoją rywalkę i po 34 minutach zakończyła otwierającą partię wynikiem 6/1.

Drugi set wyglądał podobnie. Simona Halep pokazywała dobry tenis, wygrywała więcej piłek i popełniała mniej błędów niż jej rywalka. W przeciągu 36 minut rozstawiona z numerem 3 Rumunka wygrała drugiego seta 6/2.

W trakcie meczu Rumunka zaserwowała 2 asy i popełniła 3 podwójne błędy. Natomiast Jelena Jankovic miała na koncie 3 podwójne błędy serwisowe i żadnego asa. Trafność pierwszego podania u Simony Halep wynosiła 67%, a u jej rywalki – 61%. Jeszcze 3. rakieta świata wykorzystała 7 z 10 break pointów i łącznie zdobyła 61 punktów. Dawna liderka światowego rankingu zapisała na swoim koncie 21 punktów mniej.

O tytuł Western & Southern Open (pula nagród $2,400,490) Simona Halep zagra z Sereną Williams. Na razie Amerykanka prowadzi w bilansie ich spotkań 5-1.