Wygrany półfinał Federera

Zawodnicy wczoraj wieczorem walczyli o wejście do finału tegorocznej edycji turnieju ATP z cyklu World Tour Masters 1000, który odbywa się w Cincinnati (łączna pula nagród $4,457,065)Reprezentant Szwajcarii w otwierającej partii zdobył przewagę przełamania już w 3. gemie i dzięki niej po 38 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga partia była dużo bardziej wyrównana. Tym razem Roger znów miał okazję, żeby wygrać gema przy podaniu Szkota, ale nie wykorzystał jej i do rozstrzygnięcia tenisiści potrzebowali tie-breaka. W nim Federer sięgnął po drugą, wypracowaną piłkę meczową i zamknął półfinał Western & Southern Open w 2 setach 6/4, 7/6 (6).

Szwajcar w trakcie trwającego godzinę i 37 minut spotkania nie musiał bronić ani jednego break-pointa i miał dodatni bilans piłek wygranych bezpośrednio do niewymuszonych błędów, w przeciwieństwie do rozstawionego z numerem 2 Murray’a, który wyrzucił na aut 26 zagrań, a zdobył bezpośrednio 22.

Andy po raz 14. musiał w karierze uznać wyższość byłego lidera rankingu ATP i za ten występ otrzyma 360 punktów i $180,370. Novak Djokovic będzie kolejnym rywalem Federera. Sportingbet nie ma wyraźnego faworyta w tym starciu. Kurs na Serba wynosi bowiem 1,85, a na Szwajcara 1,909. W bilansie rozegranych do tej pory pojedynków zawodnicy remisują, obydwoje mają na swoim koncie po 20 zwycięstw.