Serena Williams najlepsza w Cincinnati

W finale Western & Southern Open (pula nagród $2,701,240) spotkały się wczoraj wieczorem Serena Williams i Simona Halep.

Partia otwierająca pojedynek rozpoczęła się po myśli 10 lat młodszej Rumunki, która zdobyła przewagę przełamania i po chwili prowadziła 2/0. Był to jednak przedostatni zdobyty przez nią gem w tej odsłonie, bowiem rozstawiona w Cincinnati z najwyższym numerem Amerykanka oddała Simonie już tylko 1 gema i po 31 minutach to ona wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga partia była dużo bardziej wyrównana. Serena wygrała gema przy podaniu Halep, ale 23-latka już w następnym gemie odzyskała tę stratę i od tej pory panie szły równo aż do rozgrywki tie-breakowej. W niej mocniejsza mimo wszystko okazała się Williams, która po godzinie i 39 minutach wykorzystała 2. piłkę meczową i zamknęła spotkanie w 2 setach 6/3, 7/6 (5).

Było to 7. starcie tych tenisistek i 6. wygrana liderki światowej klasyfikacji nad Simoną. Serena za zwycięstwo otrzymała $495,000 i 900 punktów. Jest to jej 69. triumf w turnieju WTA. Natomiast Simona dzięki temu występowi awansowała na 2. miejsce w światowej klasyfikacji.