Dobry start Agnieszki Radwańskiej

Przeciwniczką obecnie 15. w rankingu WTA Agnieszki Radwańskiej w 1. rundzie Connecticut Open (pula nagród $754,163) była dzisiaj w nocy CoCo Vandeweghe.

Tenisistki spotkały się na korcie po raz 2. i po raz 2. nasza reprezentantka nie miała większych trudności z grą przeciwko Amerykance.

Dzisiejsze starcie trwało bowiem tylko godzinę i 4 minuty i w trakcie jego trwania Krakowianka raz straciła własnego gema, ale sama zdobyła przewagę aż 6 przełamań i dzięki temu pewnie zamknęła ten pojedynek już 1. piłką meczową w 2 setach 6/0, 6/2.

Następną rywalką w walce już o ćwierćfinał rozgrywek z cyklu Premier będzie sklasyfikowana na 27. pozycji w rankingu WTA Alize Cornet. Będzie to 7. starcie tych zawodniczek. Do tej pory Francuzce tylko raz udało się wygrać z Polką. Spotkanie zaplanowane jest na środę na godzinę 16:00.

Według Bet365 dalej awansuje właśnie Agnieszka. Kurs na nią wynosi bowiem 1,30, a na 25-latkę z Nicei 3,40.