Porażka Jo-Wilfrieda Tsongi

Steve Johnson był przeciwnikiem Jo-Wilfrieda Tsongi w walce o ćwierćfinał Winston-Salem Open (łączna pula nagród $695,515). Notowanemu na 49. miejscu w rankingu ATP reprezentantowi gospodarzy w otwierającej partii wystarczyła przewaga jednego przełamania, żeby po 36 minutach wyjść na prowadzenie 1:0 w setach.

Wyżej klasyfikowany Francuz mimo wszystko nie poddał się, podjął wyrównaną walkę z młodszym o 5 lat Amerykaninem i w drugiej partii to on okazał się lepszy, w związku z czym doszło do wyrównania na po 1.

Decydująca odsłona była bardzo zacięta. Tym razem nie doszło do ani jednego przełamania. Obydwaj tenisiści mocno pilnowali swoich gemów i wynik w tej partii musiał zostać rozstrzygnięty w tie-breaku.

Niespodziewanie cały pojedynek padł łupem Steve’a, który po dwugodzinnej batalii wykorzystał czwartą piłkę meczową i zamknął spotkanie w 3 setach 6/3, 4/6, 7/6 (4). Było to pierwsze starcie tych zawodników.

Yen-Hsun Lu będzie rywalem Johnsona w walce już o półfinał imprezy. Natomiast Jo-Wilfried za udział otrzyma 20 punktów i $9,355. 30-latek powiedział ostatnio, że bardzo zależy mu na zdobywaniu kolejnych punktów, dzięki którym mógłby wrócić do pierwszej 16-tki.