Connecticut Open bez Agnieszki Radwańskiej

Obecnie 15. w rankingu WTA Agnieszka Radwańska o półfinał imprezy WTA z cyklu Premier rozgrywanej w New Haven (pula nagród $689,063) walczyła z Petrą Kvitovą.

W otwierającej partii Krakowiance udało się co prawda dwukrotnie wygrać gema przy podaniu 25-latki, ale sama została przełamana o 2 razy więcej i w związku z tym po blisko godzinnym boju musiała uznać wyższość Czeszki, która wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, na początku drugiego seta rozstawiona z numerem 7 Agnieszka znów przełamała dwukrotną triumfatorkę Wimbledonu. Niestety Petra błyskawicznie odzyskała tę stratę i w końcówce pojedynku docisnęła naszą reprezentantkę, wygrała 2 gemy z rzędu i zamknęła spotkanie za pomocą 2. piłki meczowej 7/5, 6/4.

Było to już ósme starcie tych zawodniczek i szósty triumf Kvitovej nad Radwańską. W ubiegłym sezonie Agnieszka nie brała udziału w tej imprezie, a za ten występ otrzyma $19,470 i 100 punktów.

Natomiast Petra o finał Connecticut Open presented by United Technologies zagra z Dunką polskiego pochodzenia, Caroline Wozniacki. Sportingbet typuje, że dalej awansuje Caro. Kurs na nią wynosi bowiem 1,70, a na Czeszkę 2,10.