Agnieszka Radwańska zagra w Nowym Jorku o 4. rundę

Polki spotkały się na korcie dopiero po raz pierwszy. Bardziej doświadczona Agnieszka w otwierającej partii nie miała większych trudności z grą przeciwko Poznaniance.

Widać było, że starsza z Polek dobrze czuje się na korcie, w przeciwieństwie do Linette, która była wyraźnie zdenerwowana i po 14 minutach przegrywała już 0/4.

Magda jednak troszkę rozluźniła się i udało się jej odzyskać stratę jednego przełamania i tym samym trochę przedłużyła tę partię. W końcówce mimo wszystko lepsza okazała się Radwańska, która wykorzystała 3. piłkę setową i odskoczyła na 1:0 w setach.

Początek drugiej odsłony wyglądał lepiej w wykonaniu 23-latki, ale rozstawiona z numerem 15 Agnieszka rozkręciła się, zdobyła przewagę dwóch przełamań i dzięki nim zamknęła ten pojedynek po godzinie i 25 minutach w 2 partiach 6/3, 6/2. W 7. gemie Linette udało się obronić aż 3 piłki meczowe.

Dla Magdy był to debiut w turnieju głównym rozgrywanym na kortach Flushing Meadows. Otrzyma za niego 70 punktów i $68,600. Natomiast wiadomo już także, że Agnieszka poprawiła wynik z ubiegłego roku, kiedy to odpadła w 2. rundzie.

Jej kolejną rywalką będzie występująca w Nowym Jorku z numerem 19 Madison Keys. Tenisistki zmierzą się ze sobą po raz piąty. Poprzednie wszystkie 4 spotkania padły łupem naszej zawodniczki.