Fyrstenberg zakończył zmagania w Nowym Jorku

Reprezentant Polski w parze ze swoim meksykańskim partnerem, Santiago Gonzalezem, nie zdołali zwojować nowojorskich kortów. Polsko-meksykański duet tegoroczne zmagania w US Open zakończyli na drugiej rundzie. Ich oprawcami okazali się rozstawieni z numerem szóstym Rohan Bopanna i Florin Mergea. W pierwszym secie Hindus i Rumun zdobyli o jedno przełamanie, więcej a w drugiej odsłonie o zwycięstwie zadecydował tiebreak, w którym wyższość potwierdzili Rohan i Florin.

Mecz trwający jedną godzinę i 26 minut zakończył się wynikiem 6:3, 7:6(4) dla Bopanny i Mergei. Fyrstenberg i Gonzalez w tym spotkaniu posłali pięć asów i popełnili siedem podwójnych błędów. W III rundzie hindusko-rumuńska para zmierzy się z lepszymi w starciu Jeremy Chardy / Łukasz Kubot – Daniel Nestor / Edouard Roger-Vasselin.

Polak i Meksykanin za występ w Nowym Jorku otrzymają ponad 21 tys. dolarów i 90 punktów do rankingu ATP.