Kubot i Chardy odpadli w II rundzie debla

Łukasz Kubot i Jeremy Chardy już po samym losowaniu drabinki nie mogli być zadowoleni – w pierwszej rundzie trafili na triumfatorów nowojorskiego turnieju sprzed kilku lat – Philippa Petzschnera i Jurgena Melzera. Ten mecz padł łupem Polaka i Francuza, jednak nie mogli zbyt długo cieszyć się z tej wygranej, gdyż już w kolejnej rundzie ich rywalami zostali Daniel Nestor i Edourad Roger-Vasselin. Para, która na ostatnie jedenaście spotkań odniosiła tylko jedną porażkę.

Kanadyjczyk i Francuz już od początku meczu przejęli inicjatywę, piewsza odsłona została przez nich bardzo pewnie wygrana. Drugi set był bardziej wyrównany, gdy wydawało się, że o jego losach zadecyduje tie-break, to para rozstawiona w US Open z numerem dziewiątym uzyskała przełamanie i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Po 94 minutach gry na tablicy widniał wynik 6:2, 7:5 dla Nestora i Rogera-Vasselina, którzy o awans do ćwierćfinału powalczą z pogromcami Fyrstenberga i Gonzaleza – Rohanem Bopanną i Florinem Mergeą.

Za tegoroczny występ w turnieju gry podwójnej na US Open Łukasz Kubot i Jeremy Chardy zainkasują na swoje konto ponad 21 tys. dolarów, a do rankingu deblowego dostaną po 90 punktów.