Tsonga lepszy we francuskim starciu

Przed meczem IV rundy pomiędzy Jo-Wilfriedem Tsongą a Benoitem Paire wielu fanów i ekspertów tenisowych ostrzyło zęby na świetne widowisko. Młodszy z Francuzów, który wcześniej z US Open wyeliminował Keia Nishikoriego czy Tommy’ego Robredo nie wytrzymał ciśnienia związanego z rangą meczu i to spotkanie oddał praktycznie bez walki.

Mecz wygrany przed Tsongę 6:4, 6:3, 6:4 trwał zaledwie jedną godzinę i 42 minuty. Jo-Wilfried rozegrał bardzo solidne zawody, praktycznie nie pozwolił młodszemu rodakowi nawiązać walki. 30-latek urodzony w Le Mans wykorzystał trzy z siedmiu szans na przełamanie rywala, a sam rozgrywał bezbłędnie swoje gemy serwisowe i nie był zmuszony do bronienia ani jednego break pointa.

Jo-Wilfried Tsonga po raz drugi w karierze zagra w ćwierćfinale wielkoszlemowego US Open. Po raz pierwszy miało to miejsce w 2009 roku, kiedy to wówczas 24-letni Francuz w trzech setach przegrał z Rogerem Federerem. Tym razem o półfinał Tsonga powalczy z Marinem Ciliciem, czyli zeszłorocznym triumfatorem imprezy rozgrywanej na kortach Flushing Meadows.