Linette celuje w Top50 rankingu WTA

Linette celuje w Top50 rankingu WTA

Reprezentantka Polski ma za sobą intensywny okres przygotowawczy spędzony w Chinach.


Magda Linette na ten moment jest jedną z dwóch polskich tenisistek, które są notowane w pierwszej setce rankingu WTA – poznanianka ustępuje tylko Agnieszce Radwańskiej.

Nie od dziś wiadomo, że reprezentantka Polski swoją bazę treningową ma w Chinach i to tam spędza najwięcej czasu, gdy skupia się na przygotowaniu do sezonu. – Uważam, że jest to najlepsze miejsce do przygotowania przed sezonem. Jest tu wiele zawodniczek i zawodników na wysokim poziomie, z którymi mogę trenować, grać sparingi. Pogoda pozwala przeprowadzać zajęcia na dworze, nawierzchnia kortów jest zbliżona do tych, na jakich gra się w Australii. Jestem daleko, więc nic i nikt mnie nie rozprasza, tylko pracuję. Uwielbiam to miejsce – powiedziała obecnie 95. tenisistka świata.

Reprezentantka Polski nie ukrywa także, że takie rozwiązanie jest tańsze od treningów w Dubaju, czy Stanach Zjednoczonych, które są popularnymi kierunkami wśród tenisistów i tenisistek.

2016 rok nie był szczególnie udany dla Linette, ale udało się jej zakończyć sezon w pierwszej setce rankingu WTA. Jak twierdzi ojciec, a także pierwszy trener polskiej tenisistki, Tomasz Linette, celem poznanianki jest awans do TOP50 klasyfikacji kobiecego tenisa. – Nie chodzi tylko o zwycięstwa, ale też mecze grane „na styku”, choć przegrane z wyżej notowanymi rywalkami. Trzysetówka ze Szwedką Johanną Larsson podczas Roland Garros albo spotkanie w lidze francuskiej z Jeleną Ostapenko, której Magda uległa w tie-breakach, pozwoliły nam uwierzyć, że dziewczyny z okolic miejsca 50. są w jej zasięgu – powiedział Linette.

Do tej pory brakowało mi cierpliwości i konsekwencji w grze. Ale ten rok, w którym zmierzyłam się w trudnych meczach z doświadczonymi i utytułowanymi zawodniczkami, sporo mnie nauczył. Liczę na to, że potrafię to wykorzystać – powiedziała Linette o swoich mankamentach.

Linette poza tym, że jest drugą rakietą Polski w tenisie, stawia także na naukę. Reprezentantka Polski została studentką Indiana University East. Kierunkiem, jaki wybrała 24-latka, jest biznes i administracja. Co ciekawe WTA w pełni sponsoruje te studia.

Maders 2017-01-02 21:16:51
TRANSMISJE
01.03, 13:00 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 16:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
01.03, 16:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
01.03, 19:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 20:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
02.03, 09:07 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament