Angie Kerber: „Od pierwszej piłki nie grałam dobrze.”

Angie Kerber: „Od pierwszej piłki nie grałam dobrze.”

Niemka polskiego pochodzenia nie obroni tytułu Australian Open.


„To był ciężki mecz. Oczywiście jestem rozczarowana, ale po prostu nie czułam dzisiaj piłki. Od pierwszej piłki nie grałam dobrze. To na pewno nie był ani mój dzień ani mecz.”– od tych słów rozpoczęła konferencję pomeczową liderka rankingu WTA

Angie odpowiedziała również na pytanie czy może w tę zimę nie miała zbyt wiele czasu, żeby dobrze przygotować się do tego sezonu:

„Nie, moje przygotowania były dokładnie takie jakie chciałam i wszystko było w porządku. Przyjechałam tutaj dobrze grać, runda za rundą, starać się kontynuować mój ubiegłoroczny wyścig, ale to jest tenis i masz lepsze i gorsze dni. To na pewno nie był mój dzień. Mam świetny team, taki sam jak rok temu. To nie w tym tkwił problem.”

Niemka polskiego pochodzenia nie mogła w niedzielę odnaleźć swojego tempa gry:

„Zawsze wychodzę na kort pewna siebie. To była czwarta runda, a żadna runda nie jest łatwa. Nie sprawdzam rankingu moich przeciwniczek. Wychodzę grać dobry tenis i dać z siebie wszystko. Dzisiaj wieczorem próbowałam wszystkiego, ale nie trafiłam zbyt wiele piłek i popełniłam za dużo niewymuszonych błędów. To nie była gra, którą zazwyczaj reprezentuje. Ona miała na pewno dobry dzień, ale ja mogę tylko powiedzieć jak ja się czułam. Popełniłam za dużo błędów. To nie była moja gra.”

28-latka z Bremen pomimo przegranej nadal czuje się pewna siebie:

„Tak, to pierwszy turniej wielkoszlemowy w sezonie. Starałam się dać z siebie wszystko. Oczywiście w styczniu jest jeszcze kilka innych imprez. Myślę, że nadal to może być dla mnie dobry sezon.”

Niemka nie wie czy to, że grała tutaj jako obrończyni tytułu miało jakiś wpływ na jej grę:

„Nie wiem, ja po prostu wyszłam na kort. Myślę, że muszę przemyśleć wszystko co się stało w przeciągu kilku tygodni, co mogę wyciągnąć z tego doświadczenia i wykorzystać w innych turniejach, a na pewno dużo się nauczyłam, nabrałam nowych doświadczeń. Nie mogę się doczekać następnych imprez. To dopiero początek roku. To co jest dobre to to, że nadal mogę poprawić swój tenis. Dam z siebie wszystko, wrócę silniejsza.”

„Nie wiem co będę teraz robić, ale na pewno będę oglądać te zmagania aż do końca. Nie wiem kto wygra. Myślę, że wygra najlepszy.”– zakończyła ubiegłoroczna triumfatorka Australian Open

gondar 2017-01-22 16:20:36
TRANSMISJE
01.03, 13:00 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 16:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
01.03, 16:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
01.03, 19:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 20:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
02.03, 09:07 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament