Dimitrov: Sądzę, że jestem gotowy

Dimitrov: Sądzę, że jestem gotowy

Bułgar nie zamierza zadowalać się dojściem do półfinału Australian Open.


Grigor Dimitrov w środę nie miał problemów z pokonaniem Davida Goffina, z którym uporał się w trzech setach. Obecnie 15. tenisista rankingu ATP za sprawą tej wygranej awansował do półfinału wielkoszlemowego Australian Open.

Pomimo, iż Bułgar odniósł gładkie zwycięstwo, to jednak uważa, że parę rzeczy mógł zrobić inaczej. –  Wiedziałem, że David będzie walczył do samego końca. Pierwsze gemy były dosyć wyrównane, a ja próbowałem złapać właściwy dla siebie rytm. Na korcie było wietrznie i trzeba umieć się odnaleźć w takich warunkach. Sądzę, że parę rzeczy mogłem jeszcze poprawić.

Kolejnym przeciwnikiem Dimitrova w Melbourne będzie Rafael Nadal. Reprezentant Bułgarii zapewnia, że da z siebie wszystko w tym spotkaniu. – Mam wszystko, aby zajść w tym turnieju jeszcze dalej, dlatego uważam, że moje zadanie nie jest zakończone. Nie mogę się doczekać piątkowego meczu, ponieważ sądzę, iż jestem gotowy.

– Mogę zagrać mecz na pełnym dystansie. Jestem wystarczająco pewny, by powiedzieć, że czuję się dobrze pod względem fizycznym. Wiarę we własne umiejętności zbudowałem już podczas poprzedniego turnieju. W Melbourne z każdym meczem czułem się coraz lepiej, co zresztą jest naturalne – podsumował.

Maders 2017-01-25 19:24:45
TRANSMISJE
05.06, 23:40 Polsat Sport News Tenis z archiwum
06.06, 06:00 Polsat Sport Extra Wimbledon
06.06, 07:10 Polsat Sport News Tenis z archiwum
06.06, 08:40 Polsat Sport News Tennis United
06.06, 17:00 Polsat Sport News Tenis z archiwum
07.06, 07:00 Polsat Sport Tennis United