Nadal: „Walczyłem i pracowałem ciężko, żeby to się stało.”

Nadal: „Walczyłem i pracowałem ciężko, żeby to się stało.”

Hiszpan wygrał w ćwierćfinale z Milosem Raonicem w 3 partiach 6-4 7-6(7) 6-4.


Hiszpan jest szczęśliwy z awansu do półfinału w imprezie wielkoszlemowej:

„To świetna wiadomość. Szczególnie po wygranej nad takimi groźnymi przeciwnikami jak: Monfils, Zverev czy Raonic. Wszyscy z nich to topowi gracze. To było dla mnie bardzo ważne, ponieważ to znaczy, że dobrze rywalizuję i dobrze gram.

Jestem podekscytowany, że wróciłem do finałowych rund w tak ważnych rozgrywkach. To zawsze jest trudne, ale walczyłem i pracowałem ciężko, żeby to się stało.”

„Opuściłem kilka szlemów ze względu na kontuzje. Rok temu szybko tu odpadłem. Na US Open byłem w czwartej rundzie. Byłem blisko, ale się nie udało. Teraz udało się tutaj. Jestem z tego powodu szczęśliwy.”

Milos Raonic zauważył, że 30-latek grał w tym ćwierćfinale inaczej niż w Brisbane, przede wszystkim inaczej returnował:

„Tak, odbierałem serwis z kortu. W Brisbane odbierałem sześć, siedem metrów za linią końcową. Oglądałem poprzedni mecz i stwierdziłem, że tak zrobię. Porozmawiałem z Tonim i Carlosem i wiedzieliśmy, że trzeba to zmienić. Najważniejsze było to, że czułem że wywieram na nim presję i wtedy zadecydowałem, że będę odbierał wszystkie serwisy będąc w korcie.

W Brisbane byłem bardzo blisko. Dzielił nas pewnie jakiś 1 punkt, ale się nie udało. Grałem za bardzo defensywnie. Dzisiaj kiedy on grał dobrze z linii końcowej, ja starałem się zatrzymywać jego agresywne uderzenia i nie tracić kortu, nie wypadać za bardzo za linię końcową. To było dla mnie ważne. W takich spotkaniach możesz przegrać albo wygrać. Decyduje kilka punktów. Bardzo się cieszę z mojego nastawienia i z tego jak grałem”

Rafael powiedział również, że starszym zawodnikom wcale nie jest łatwiej w tourze:

„Myślę, że jestem nam coraz trudniej. Teraz przyszła nowa generacja, która jest bardzo dobra. Parę lat temu było inaczej, a teraz jest dużo młodych, dobrych graczy. Będzie ciężko znów to powtórzyć.”

Z ust Nadala padło też kilka słów na temat Dimitrova:

„On jest w tourze już kilka lat. To zawodnik z niesamowitym talentem, ogromnym potencjałem. W tym sezonie gra świetnie. To będzie bardzo trudny mecz. Mam nadzieję, że dla niego również. Postaram się grać najlepiej jak potrafię, ponieważ wiem, że on też gra z ogromną pewnością siebie.”

„Dobrze, że Roger wrócił po kontuzji. Wielu ludzi mówiło w kółko te same rzeczy, że może już nie wrócić, ale on wrócił i najprawdopodobniej jest gotowy, żeby znów wygrać, znów walczyć w turniejach wielkoszlemowych. To dobra wiadomość dla fanów. Roger to legenda.”– zakończył półfinalista tegorocznej edycji Australian Open

gondar 2017-01-25 18:58:52
TRANSMISJE
05.06, 23:40 Polsat Sport News Tenis z archiwum
06.06, 06:00 Polsat Sport Extra Wimbledon
06.06, 07:10 Polsat Sport News Tenis z archiwum
06.06, 08:40 Polsat Sport News Tennis United
06.06, 17:00 Polsat Sport News Tenis z archiwum
07.06, 07:00 Polsat Sport Tennis United