Serena: „Nie potrzebuję motywacji, żeby wygrać. Muszę po prostu wyjść na kort.”

Serena: „Nie potrzebuję motywacji, żeby wygrać. Muszę po prostu wyjść na kort.”

Serena Williams zagra w sobotę o 23. wielkoszlemowy tytuł.


W sobotę Serena Williams zagra o swój 23. tytuł w turnieju wielkoszlemowym. W półfinale Amerykanka bardzo sprawnie rozprawiła się z Mirjaną Lucic-Baroni i o tytuł zagra ze swoją siostrą:

„To bardzo dobre uczucie. Czułam, że wszystko jest w moich rękach, żeby doprowadzić do finału z Venus. Możecie mi wierzyć bądź nie, ale byłam pod lekką presją, ponieważ czułam, że muszę wygrać.

Nigdy nie traciłam nadziei, że zagramy ze sobą w finale, pomimo że drabinki były dla nas niekorzystne. Było ciężko, bo zazwyczaj byłyśmy w tej samej części drabinki. Zawsze jak jesteśmy w innych połówkach czuję się o wiele lepiej.”

35-latka zupełnie nie przejmuje się tym kto okaże się lepszy w tym finale:

„To na pewno niekomfortowe, ale to jedyny raz kiedy naprawdę czuję, że nieważne co się stanie, czy ja przegram, czy ona przegra, będzie to świetny moment. Myślę, że obie będziemy szczęśliwe, nieważne co się stanie, ale nadal chcemy być w stanie dać z siebie wszystko.”

Młodsza z sióstr Williams wierzy, że to nie ostatni raz kiedy spotyka się z Venus w finale imprezy wielkoszlemowej:

„Nigdy nie mów nigdy. Popatrz na nas teraz.”

Była liderka rankingu jest zadowolona ze swojego występu w Melbourne:

„Jestem bardzo dumna ze swojego występu tutaj. Wiele osób mnie skreślało. Daję  z siebie wszystko kiedy nie jestem faworytką. Jestem tutaj po to, żeby wygrać. To jest powód dla którego przeszłam całą tę drogę, ale jednocześnie wiem, że nie muszę nic udowadniać.

Nie muszę przez całe życie wygrywać kolejnych meczów. Chcę się bawić i dawać z siebie wszystko. To jest to co robiłam podczas tego turnieju i myślę, że robiłam to całkiem nieźle. Nie potrzebuję motywacji, żeby wygrać. Muszę po prostu wyjść na kort.”

karo 2017-01-26 18:54:54
TRANSMISJE
05.06, 23:40 Polsat Sport News Tenis z archiwum
06.06, 06:00 Polsat Sport Extra Wimbledon
06.06, 07:10 Polsat Sport News Tenis z archiwum
06.06, 08:40 Polsat Sport News Tennis United
06.06, 17:00 Polsat Sport News Tenis z archiwum
07.06, 07:00 Polsat Sport Tennis United