Dimitrov: Nigdy nie jest łatwo po takim meczu

Dimitrov: Nigdy nie jest łatwo po takim meczu

Reprezentant Bułgarii tym razem nie awansował do swojego premierowego finału wielkoszlemowego.


Grigor Dimitrov do starcia z Rafaelem Nadalem przystępował w roli „outsidera”, a jednak wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Niewiele zabrakło, a to Bułgar cieszyłby się z awansu do finału Australian Open. Tak się jednak nie stało i o tytuł powalczy jego piątkowy przeciwnik, Rafael Nadal.

Obecnie 15. tenisista na konferencji prasowej został zapytany o to, jak się czuje po tak wykańczającym meczu. – Nigdy nie jest łatwo po takim meczu, szczególnie, gdy się go przegrało. Cieszę się jednak z wielu rzeczy. Zamierzam pozostać pozytywny i trzymać głowę wysoko – powiedział krótko Dimitrov.

– Na pewno Nadal zasługuje na wielką pochwałę, on jest niesamowitym wojownikiem. Jednocześnie dostąpiłem wielkiego zaszczytu, że było mi dane zagrać taki mecz przeciwko niemu. To pokazuje mi, że jestem na właściwej ścieżce i dobrej drodze – kontynuował.

Jedno co mogę powiedzieć, to to, że zostawiłem wszystko co miałem na korcie. Jestem z siebie dumny. Dumny z mojego zespołu i trenera. Każdy, kto jest blisko mnie wie, jaki ten miesiąc był intensywny. Teraz przez chwilę odpoczniemy, a następnie znów wrócimy do pracy – podsumował Dimitrov.

Maders 2017-01-27 19:40:38
TRANSMISJE
06.06, 17:00 Polsat Sport News Tenis z archiwum
07.06, 07:00 Polsat Sport Tennis United
07.06, 07:00 Polsat Sport News Tenis z archiwum
07.06, 23:00 Polsat Sport News Tenis z archiwum