Rotterdam: Dimitrov i Thiem w 1/4 finału

Faworyci zameldowali się w kolejnej fazie holenderskich zawodów.

Mecze z udziałem Grigora Dimitrova i Dominica Thiema w czwartek zaplanowano na sesję wieczorną. Obaj zawodnicy byli faworytami swoich spotkań drugiej rundy ABN Amro WTT w Rotterdamie i stanęli na wysokości zadania.

Reprezentant Bułgarii już po raz drugi w tym sezonie trafił na Denisa Istomina – pierwsze ich tegoroczne spotkanie padło łupem Dimitrova. Wprawdzie Uzbek miał swoje szansę w ty meczu (dwie piłki setowe w premierowej odsłonie), ale nie zdołał z nich skorzystać. Druga odsłona już całkowicie należała do turniejowej „piątki”, która po jednej godzinie oraz 32 minutach rywalizacji, mogła się cieszyć ze zwycięstwa 7:6(7), 6:1.

Dimitrov w ćwierćfinale trafi na swojego dobrego znajomego, Davisa Goffina. Obaj gracze po raz ostatni mierzyli się w niedzielę, w finale turnieju w Sofii. Wtedy lepszy był reprezentant Bułgarii.

Ostatni zawodnik, który uzupełnił skład ćwierćfinałów to Dominic Thiem. Reprezentant Austrii w czwartkowym meczu w dwóch setach pokonał Gillesa Simona. W 1/4 finału na drodze Austriaka stanie niespodziewany ćwierćfinalista, francuski kwalifikant – Pierre-Hughes Herbert.