Bergamo: Drugi triumf Świątek

Reprezentantka Polski wyśmienicie rozpoczęła ten sezon.

W zeszłym roku Iga Świątek w swoim pierwszym w historii starcie wygrała turniej ITF w Sztokholmie. Polka równie dobrze zainaugurowała rywalizację w 2017 roku, bowiem na inaugurację sięgnęła po triumf w zawodach rangi ITF w Bergamo.

Reprezentantka Polski przez pierwsze rundy szła jak burza, od kwalifikacji do finału nie przegrała ani jednego seta. W sobotnim spotkaniu przyszło jej się zmierzyć z rozstawioną z numerem dwa Martiną Di Giuseppe. Tym razem rywalka sprawiła jej większe problemy, jednak po ostatniej piłce to nasza zawodniczka mogła się cieszyć z końcowego triumfu.

Premierowa odsłona tego meczu padła łupem 15-letniej Świątek. Jej rywalka nie zamierzała odpuszczać, dzięki czemu zdołała wyrównać stan gry. W trzecim, decydującym secie, ponownie przeważała reprezentantka Polski. Świątek zdołała utrzymać przewagę i po wyrównanej walce odniosła zwycięstwo 6:4, 3:6, 6:3.

Świątek, pomimo zaledwie 15 lat, zapisała na swoim koncie już drugi tytuł rangi ITF. Tak jak wyżej wspomnieliśmy, wcześniej, w 2016 roku, okazała się najlepsza w Sztokholmie.