Pliskova zdobyła tytuł Qatar Total Open

Karolina zapisała na swoim koncie drugie turniejowe zwycięstwo w tym sezonie.

Przeciwniczką rozstawionej z numerem 2 Karoliny Pliskovej w finale Qatar Total Open (pula nagród $710,900) była w sobotę Caroline Wozniacki. Zawodniczki spotkały się na korcie po raz czwarty, ale dopiero po raz pierwszy lepsza okazała się 2 lata młodsza Czeszka.

24-latka z Louny prezentowała bardzo solidny tenis, świetnie serwowała i doskonale radziła sobie z grą przeciwko bardziej utytułowanej Dunce. Notowana na 18. miejscu w rankingu WTA Caro co prawda raz wygrała gema przy podaniu Pliskovej, ale sama została przełamana przez bardzo dobrze dysponowaną przeciwniczkę aż 4 razy i dlatego tym razem musiała uznać jej wyższość.

Karolina po godzinie i 18 minutach wykorzystała pierwszą piłkę meczową i zamknęła ten finał w 2 odsłonach 6/3, 6/4. Za ósme turniejowe zwycięstwo w karierze i drugie w tym sezonie Czeszka otrzyma $132,740 i 470 punktów. W drodze po tytuł 24-latka pokonała takie zawodniczki jak Caroline Garcia czy Dominika Cibulkova.

Wozniacki dzięki punktom zdobytym za finał turnieju przesunie się w klasyfikacji na 15. lokatę. Bukmacherzy także typowali, że pojedynek padnie łupem Pliskovej. Kurs na nią na Sportingbecie wynosił 1,57, a na Caroline 2,25. Następną imprezą w jakiej zobaczymy zawodniczki będą rozgrywki Dubai Duty Free Tennis Championships.