Rotterdam: Tsonga z 13. turniejowym zwycięstwem

Reprezentant Francji okazał się najlepszy w Rotterdamie.

Jo-Wilfried Tsonga nie najlepiej zaczął tegoroczne zmagania. Odmiana jego gry nastąpiła w Rotterdamie, gdzie reprezentant Francji zaprezentował wysokiej klasy tenis. Tsonga w niedzielnym finale ABN Amro WTT w Rotterdamie pokonał Davida Goffina.

Francuz nie rozpoczął najlepiej tego spotkania – na samym jego starcie dwukrotnie przegrał własne podanie, co praktycznie skreśliło jego szansę w premierowej odsłonie. Wprawdzie Tsonga zdołał odrobić jedno przełamanie, ale Goffin nie wypuścił z rąk całej przewagi i wyszedł na prowadzenie w setach.

Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana – obaj zawodnicy nie mieli jakichkolwiek problemów z wygrywaniem własnych gemów serwisowych, aż do stanu 4:5. Wtedy Goffin nie wytrzymał presji i został przełamany, co kosztowało go przegranie seta.

Trzecia, decydująca partia, była spektaklem jednego aktora – Tsonga poszedł za ciosem i już na inaugurację uzyskał przełamanie. Goffin nie był już w stanie wrócić do równorzędnej rywalizacji. Francuz po raz kolejny przelałam swojego przeciwnika i po jednej godzinie oraz 59 minutach odniósł końcowe zwycięstwo 4:6, 6:4, 6:1.

Tsonga, który obecnie jest 14. tenisistą świata, po wygraniu turnieju w Rotterdamie ma na swoim koncie już 13. tytułów w głównym cyklu. Tymczasem Goffin nie przerwał czarnej serii i przegrał już sześć finałów z rzędu.