Miami: Linette nie wykorzystała szansy

Poznanianka pożegnała się z turniejem rozgrywanym na Florydzie.

Los uśmiechnął się do Magdy Linette – reprezentantka Polski początkowo rywalizację w turnieju Miami Open zakończyła na drugiej rundzie eliminacji. Poznanianka skorzystała jednak na problemach zdrowotnych Catherine Bellis, która była zmuszona zrezygnować z występu i wskoczyła w jej miejsce do turnieju głównego.

Obecnie 73. tenisistka rankingu WTA w środowym pojedynku zmierzyła się z Ajlą Tomljanović. Reprezentantka Chorwacji z powodu kontuzji straciła cały zeszły sezon, a obecnie stara się powrócić do regularnych startów. Lepszy początek meczu zanotowała Tomljanović, która wygrała cztery gemy z rzędu. Wprawdzie Linette zdołała poprawić swoją grę, ale nie była już w stanie odrobić dużej straty.

Druga partia należała do reprezentantki Polski – tym razem to jej przeciwniczka była bezbronna. Linette na swoim koncie zapisała pięć gemów z rzędu, a Tomljanović w tej odsłonie było stać wyłącznie na zdobycie honorowego gema.

Linette decydująca partię rozpoczęła od wygrania gema. Gema, który jak później się okazało, był jej jedynym w tym secie. Następnie Tomljanović ruszyła do ofensywnej gry i po ostatniej piłce meczu mogła się cieszyć z końcowego triumfu.

Tomljanovic oraz Linette w środę na korcie spędziły jedną godzinę oraz 47 minut – po tym czasie reprezentantka Chorwacji odniosła zwycięstwo 6:2, 1:6, 6:1.