Miami: Robredo wywalczył awans

Doświadczony reprezentant Hiszpanii przebrnął przez pierwszą rundę Miami Open.

Tommy Robredo ma za sobą świetną karierę tenisową, ale także kilka pobytów w szpitalu. Los nigdy nie oszczędzał reprezentanta Hiszpanii, który wielokrotnie musiał decydować się na operację, aby przedłużyć swoje starty na zawodowych kortach. Aktualnie Hiszpan wraca do gry po zabiegu łokcia.

34-latek udanie rozpoczął zmagania w Miami Open – obecnie 438. tenisista rankingu ATP w pierwszej rundzie turnieju rozgrywanego na Florydzie mierzył się ze świetnie spisującym się w tym sezonie Nikolozem Basilashvillim. Reprezentant Gruzji zanotował dobry początek tego spotkania, ale z każdą kolejną minutą do głosu doszedł Robredo, który ostatecznie odniósł końcowe zwycięstwo 3:6, 6:4, 6:2.

Hiszpan najlepszy wynik w Miami odniósł w 2007 roku, kiedy to doszedł do ćwierćfinału tej imprezy. Robredo w tegorocznej edycji o awans do trzeciej rundy powalczy z Amerykaninem Samem Querreyem.

Wielu ekspertów zachwycało się ostatnimi tygodniami w wykonaniu nastoletniego Caspera Ruuda. Reprezentant Norwegii w lutym doszedł do półfinału turnieju w Rio de Janeiro. 18-latek nie zaprezentował tak dobrego tenisa w Miami i w pierwszej rundzie przegrał z Yenem-hsunem Lu 2:6, 1:6. Lu potrzebował zaledwie 65 minut, aby odnieść końcowe zwycięstwo. Obecnie 64. tenisista świata o pozostanie w rywalizacji na Florydzie powalczy w starciu przeciwko młodszemu z braci Zverev, Alexandrowi.

Jeszcze krócej, bo zaledwie 45 minut, na korcie spędzili Andrey Rublev i Florian Mayer. Reprezentant Rosji nie pozostawił żadnych szans starszemu od siebie o 14 lat rywalowi i pokonał go 6:1, 6:1. Rublev po raz drugi w karierze zagra w drugiej rundzie turnieju w Miami. Tym razem czeka go trudne zadanie, bowiem przyjdzie mu się zmierzyć z rozstawionym z numerem „10” Tomasem Berdychem.

Zwycięstwo na inaugurację rywalizacji w Miami Open odniósł inny zawodnik z młodej generacji – Borna Corić. Reprezentant Hiszpanii w czwartek zmierzył się z doświadczonym Marcelem Granollersem. Tenisiści spędzili na korcie dwie godziny oraz 54 minuty i po tym czasie zwycięstwo 7:6(6), 4:6, 6:3 padło łupem Chorwata. Aktualnie 62. tenisista świata w drugiej rundzie trafił na Austriaka Dominica Thiema.

W drugiej rundzie zameldował się także Andreas Seppi – tenisista z Półwyspu Apenińskiego pokonał kwalifikanta Radu Albota 6:4, 6:4 i w kolejnym meczu zmierzy się z Gillesem Mullerem.