Agnieszka jest w 3. rundzie Miami Open

Polka, pomimo problemów w pierwszej partii, pokonała Qiang Wang w 2 setach 7/6 (3), 6/1.

W swoim pierwszym starciu w Miami Agnieszka Radwańska spotkała się na korcie z notowaną na 58. miejscu w rankingu WTA Qiang Wang. Bukmacherzy nie mieli oczywiście wątpliwości czyim łupem padnie ten pojedynek.

Kurs na naszą reprezentantkę na Sportingbecie wynosił 1,20, a na 3 lata młodszą Chinkę 4,20. W otwierającej odsłonie rozstawiona z numerem 5 Polka miała jednak trochę problemów z odnalezieniem swojego rytmu, przez co kilka razy znalazła się w groźnych sytuacjach.

Mimo wszystko doświadczenie okazało się w tej partii kluczowe i to 28-latka z Krakowa po bardzo zaciętych 68 minutach prowadziła w tej konfrontacji 1:0 w setach.

Po rozegranym jednym gemie w drugiej odsłonie doszło do przerwy z powodu opadów deszczu. Po powrocie na kort nasza reprezentantka przejęła na szczęście kontrolę nad spotkaniem.

W drugiej odsłonie Polka straciła tylko jednego gema i za pomocą drugiej piłki meczowej zamknęła tę konfrontację w 2 setach 7/6 (3), 6/1. Tenisistki zmierzyły się ze sobą po raz czwarty i po raz czwarty mocniejsza okazała się starsza z sióstr Radwańskich.

Następną rywalką Polki w walce o czwartą rundę tych prestiżowych zmagań będzie Mirjana Lucic-Baroni. Ostatnim razem w drugiej rundzie Australian Open Chorwatka okazała się mocniejsza od Agnieszki.

Polka w tym tygodniu zmagała się z problemami żołądkowymi jednak mimo wszystko zdecydowała się na start w tej imprezie. Rok temu odpadła z niej w czwartej rundzie po porażce z Timeą Bacsinszky.