Guadalajara: Janowicz w pófinale

Reprezentant Polski jest o krok od finału meksykańskich zawodów.

Jerzy Janowicz obecnie jest w Meksyku, gdzie zdecydował się na swój pierwszy start w karierze. Łodzianin jak dotychczas radzi sobie wręcz wyśmienicie, a za sprawą piątkowego zwycięstwa wywalczył awans do 1/2 finału.

Reprezentant Polski w ćwierćfinale trafił na Tennysa Sandgrena. Wprawdzie to Amerykanin był rozstawiony z numerem trzy, to bez wątpienia jego zwycięstwo byłoby swojego rodzaju niespodzianką, do której ostatecznie nie doszło.

Janowicz od początku do końca dominował na korcie i ani na moment nie stracił inicjatywy. W pierwszej partii rozgrywka była stosunkowo wyrównana, co zmieniło się w drugim secie, w którym 26-latek dwukrotnie przełamał swojego rywala i mógł się cieszyć z końcowego zwycięstwa.

Obecnie 183. tenisista rankingu ATP po jednej godzinie oraz 11 minutach odniósł zwycięstwo 6:4, 6:2. Janowicz o awans do finału turnieju rangi ATP Challenger Tour w Guadalajarze powalczy z młodym Denisem Shapovalovem.