Miami: Bez niespodzianek w meczu Nadala

Reprezentant Hiszpanii poradził sobie z izraelskim rywalem.

Rafael Nadal w piątek zainaugurował zmagania w turnieju Miami Open – tenisista pochodzący z Manacor w drugiej rundzie pokazał się z bardzo dobrej strony i poradził sobie w dwóch setach z Dudim Selą.

O losach premierowej odsłony zadecydowało jedno przełamanie. Wprawdzie reprezentant Izraela radził sobie bardzo dobre, zaprezentował tenis miły dla oka, to jednak w czwartym gemie został przełamany, co kosztowało go przegranie tego seta.

Także w drugim secie nie zmieniło się oblicze tego spotkania. Sela przy stanie 3:2 miał szansę na zdobycie breaka, ale ich nie wykorzystał. Następnie w siódmym gemie sam został przełamany i Nadal zdołał utrzymać przewagę do końca tego meczu.

Nadal, który w Indian Wells jest rozstawiony z numerem piątym, potrzebował jednej godziny oraz 21 minut, aby odnieść zwycięstwo 6:3, 6:4. W trzeciej rundzie oponentem będzie Hiszpana będzie doświadczony Philipp Kohlschreiber.