Miami: Sock wygrał przez krecz

Amerykanin w piątek rozegrał zaledwie sześć gemów.

W nocy z piątku na sobotę tenisiści będący w Miami walczyli o zwycięstwa, które dawały im miejsce w trzeciej rundzie turnieju rangi ATP Masters 1000. Tę przepustkę zdołał wywalczyć między innymi Jack Sock. Amerykanin nie musiał się jednak szczególnie napracować, bowiem jego rywal po kilku gemach poddał mecz.

Sock w drugiej rundzie turnieju Miami Open trafił na Yoshihito Nishiokę – reprezentant Japonii w ostatnim czasie radził sobie wręcz wyśmienicie, o czym przekonał się między innymi Stan Wawrinka w Indian Wells. Nishioka bardzo dobrze zaczął także piątkowy mecz przeciwko Sockowi. Japończyk prowadził w tym spotkaniu 4:2, ale ewidentnie dolegały mu problemy zdrowotne. Reprezentant Japonii poprosił o przerwę medyczną, po której zdecydował się poddać to spotkanie.

Sock i Nishioka na korcie spędzili zaledwie 32 minuty – reprezentant Stanów Zjednoczonych będzie więc wypoczęty przed spotkaniem trzeciej rundy, w której zmierzy się z Jirim Veselym. Czeski tenisista w piątkowym starciu musiał się sporo napracować, aby pokonać Alberta Ramosa 7:6(5), 4:6, 6:3.

Do niespodzianki doszło w starciu rozstawionego z numerem „23”Steve Johnsona, który mierzył się z Nicolasem Mahutem. Premierowa partia tego spotkania padła łupem reprezentanta Francji. Wprawdzie faworyzowany Johnson zdołał odrobić stratę seta, to jednak końcowe zwycięstwo 6:4, 5:7, 6:4 padło łupem najlepszego deblisty świata. Mahut w trzeciej rundzie będzie rywalem Guido Pelli, który w piątek nieoczekiwanie pokonał Grigora Dimitrova.

Benoit Paire w pierwszej rundzie Miami Open przerwał serię pięciu porażek z rzędu. Tenisista pochodzący z Avinion także w kolejnej fazie zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Reprezentant Francji nie był faworytem w starciu z Pablo Cuevasem, jednak poradził sobie z rozstawionym rywalem. Paire wygrał 7:5, 6:0 i po raz drugi z rzędu zagra w trzeciej rundzie turnieju odbywającego się na Florydzie. W tegorocznej edycji jego przeciwnikiem w tej fazie będzie Donald Young. Amerykanin jest sprawcą kolejnej niespodzianki – obecnie 51. tenisista rankingu ATP zdominował pojedynek z rozstawionym z numerem „11” Lucasem Pouille i pokonał go po jednej godzinie oraz 34 minutach gry 6:2, 6:4.