Guadalajara: Janowicz nie wykorzystał meczbola

Polak został powstrzymany przez młodego reprezentanta Kanady.

Jerzy Janowicz z powodzeniem rywalizował w turnieju rangi ATP Challenger Tour w Guadalajarze, lecz jego rywalizacja w tych zawodach zakończyła się na półfinale. Pogromcą reprezentanta Polski okazał się będący na fali Denis Shapovalov.

Początek meczu należał do reprezentanta Polski – tenisista pochodzący z Łodzi bardzo dobrze serwował. To samo można powiedzieć o Shapovalovie, który nie miał problemów z wygraniem własnego podania, aż do stanu 5:4. Wtedy Kanadyjczyk nie wytrzymał presji i Janowicz zapisał na swoim koncie tego seta.

O losach drugiej partii zadecydował jeden break – Janowicz nie zachował dostatecznej koncentracji na samym początku i Shapovalov wyszedł na prowadzenie 3:0. Obecnie 194. tenisista rankingu ATP poszedł za ciosem i nie wypuścił prowadzenia z rąk.

W trzeciej, decydującej odsłonie, nie doszło do ani jednego przełamania, choć były ku temu szansę. Reprezentant Polski przy stanie 5:4 nie wykorzystał piłki meczowej. O losach tego spotkania zadecydował tie-break, w którym skutecznie wystrzegał się Shapovalov.

Kanadyjczyk po jednej godzinie oraz 54 minutach gry odniósł zwycięstwo 4:6, 6:3, 7:6(4) – Shapovalov podtrzymuje zwycięską serię i ma na swoim koncie już osiem wygranych z rzędu.