Miami: Federer wciąż na zwycięskiej ścieżce

Reprezentant Szwajcarii awansował do trzeciej rundy na Florydzie.

Roger Federer w zeszłym tygodniu okazał się najlepszy w Indian Wells, co było jego już drugim turniejowym zwycięstwem w tym sezonie. Reprezentant Szwajcarii w ostatnim czasie zbudował wyśmienitą dyspozycję i swoją dobrą grę kontynuuje także w zawodach na Florydzie – w Miami Open.

Sobotnim oponentem Federera był jeden z najzdolniejszych tenisistów młodego pokolenia, Francis Tiafoe. Reprezentant Stanów Zjednoczonych był skreślany w tym spotkaniu, ale zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W premierowej odsłonie walczył z Federerem jak równy z równym, zdołał doprowadzić do tie-breaka. Dopiero w nim było widać wyraźną różnicę i Szwajcar wygrał seta, tracąc w decydującej rozgrywce zaledwie dwa punkty.

Tiafoe w drugim secie prowadził nawet z przełamaniem, jednak nie zdołał go utrzymać – triumfator wielkoszlemowego Australian Open 2017 natychmiast odrobił straty. Federer poszedł za ciosem i w szóstym gemie uzyskał kolejnego breaka, który zarazem dał mu końcowe zwycięstwo w tym meczu.

Federer po jednej godzinie oraz 14 minutach gry odniósł wygraną 7:6(2), 6:3. Reprezentant Szwajcarii w trzeciej rundzie trafił na Argentyńczyka Juana Martina del Potro.