Miami: Nieoczekiwana porażka Ferrera

Tenisista z Javei poniósł zaskakującą porażkę.

David Ferrer ma za sobą najgorszy sezon w karierze – reprezentant Hiszpanii w zeszłym roku po raz pierwszy od ośmiu lat nie zakwalifikował się do turnieju kończącego sezon, a także wypadł poza TOP20 rankingu ATP. Ferrer także w 2017 roku nie potrafi odnaleźć odpowiedniej dyspozycji. Doświadczony tenisista zmagania w Miami zakończył już na drugiej rundzie, a jego nieoczekiwanym pogromcą okazał się Diego Schwartzman.

Reprezentant Argentyny błyskawicznie przeszedł do ofensywy i już w pierwszym gemie uzyskał przełamanie. Schwartzman nie zamierzał na tym poprzestawać i ponownie wygrał gem serwisowy Ferrera, tym samym pewnie triumfując w premierowej odsłonie.

Oblicze tego spotkania nie odmieniło się w kolejnej partii – Ferrer nadal nie potrafił odnaleźć regularności, co skrzętnie wykorzystywał jego mniej doświadczony oponent.

Starcie Ferrera ze Schwartzmanem trwało wyłącznie jedną godzinę oraz 14 minut – reprezentant Argentyny po tym czasie spędzonym na korcie odniósł zwycięstwo 6:2, 6:3.

Schwartzman także w trzeciej rundzie Miami Open zmierzy się z rozstawionym rywalem. Tym razem czeka go trudniejsze zadanie, bowiem przyjdzie mu rywalizować z oznaczonym z numerem osiem Davidem Goffinem. Belg w sobotę zmierzył się z objawieniem ostatnich tygodni – Darianem Kingiem. Zawodnik z Barbadosu nie był jednak równorzędnym rywalem Goffina, który odniósł zwycięstwo 7:5, 6:1.

Tomas Berdych potrzebował zaledwie jednej godziny oraz 13 minut, aby wywalczyć przepustkę do trzeciej rundy. Reprezentant Czech dał lekcję tenisa młodemu Andreyowi Rublevowi, którego pokonał 6:3, 6:2. Turniejowa „10” w kolejnym etapie powalczy z doświadczonym Gillesem Mullerem. Reprezentant Luksemburga po wyrównanym starciu pokonał Andreasa Seppiego 7:6(3), 7:6(1).

53 minuty trwało spotkanie pomiędzy Samem Querreyem a starającym się wrócić do tenisa Tommy’m Robredo. 438. tenisista rankingu ATP nie postawił poprzeczki zbyt wysoko i reprezentant Stanów Zjednoczonych wygrał 6:2, 6:3.

Querrey, który jest obecnie 27. tenisistą rankingu ATP, w trzeciej rundzie zmierzy się z innym rozstawionym oponentem. Reprezentant Stanów Zjednoczonych o miejsce w czwartej rundzie turnieju Miami Open będzie rywalizować z oznaczonym z numerem „18” Roberto Bautistą-Agutem. Hiszpan w sobotę w dwóch setach poradził sobie z Mikhaiłem Kukushkinem, którego pokonał 6:3, 7:6(3).