Podsumowanie kolejnego dnia Miami Open

Wiemy, które zawodniczki z dolnej części drabinki zagrają o 1/4 Miami Open.

Jako pierwsza awans do czwartej rundy Miami Open zapewniła sobie w sobotę Lucie Safarova. Niegdyś piąta rakieta świata potrzebowała zaledwie 60 minut, żeby pewnie wygrać z Ajlą Tomljanovic w 2 partiach 6/1, 6/3.

Chorwatka powróciła do touru po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją pleców. Za udział w tych prestiżowych zmaganiach otrzyma $41,350 i 65 punktów, dzięki którym przesunie się w klasyfikacji o około 243 lokat w górę, na pozycję 351.

Natomiast Czeszka o wejście do ćwierćfinału zagra z Dominiką Cibulkovą. Rozstawiona z numerem 4 Słowaczka była tego dnia zdecydowanie lepsza od Kirsten Flipkens. Belgijka pomimo prób nie potrafiła zagrozić 27-latce z Bratysławy i przegrała ten mecz w 2 setach 2/6, 3/6.

Lucie i Dominika zagrają ze sobą po raz piąty. Słowaczka prowadzi w wygranych konfrontacjach 5-2. W imprezie nadal są także jeszcze 2 inne Czeszki. Karolina Pliskova w trzeciej rundzie rozprawiła się z notowaną na 32. miejscu w rankingu WTA Yulią Putintsevą 7/5, 6/3 i teraz zmierzy się ze swoją rodaczką, Barborą Strycovą.

Starsza z Czeszek wyeliminowała z tych zmagań Janę Cepelovą również w 2 partiach 6/2, 6/4. Bukmacherzy typują, że do ćwierćfinału awansuje finalistka US Open 2016. Kurs na Karolinę na Bet365 wynosi 1,28, a na Barborę, 3,75.

Kolejnym interesującym pojedynkiem czwartej rundy może być starcie Caroline Wozniacki z Garbine Muguruzą. Obecnie 14. w światowej klasyfikacji Dunka polskiego pochodzenia wygrała z Soraną Cirsteą 6/4, 6/2, a Hiszpanka musiała trochę się namęczyć, żeby pokonać rozstawioną z numerem 30 Shuai Zhang 4/6, 6/2, 6/2.

Korzystniejszy bilans w zwycięskich meczach ma triumfatorka French Open 2016. Hiszpanka wygrała 3 z 4 rozegranych do tej pory spotkań z Caro.

Niespodziewanie w czwartej rundzie znalazła się również Bethanie Mattek-Sands. Amerykanka w drugiej rundzie pokonała Elinę Svitolinę, a w trzeciej Anastasię Pavlyuchenkovą 4/6, 6/0, 6/3. W czwartej rundzie 158. rakieta świata zagra z pogromczynią Agnieszki Radwańskiej, Mirjaną Lucic-Baroni.