Miami: Wawrinka w trzeciej rundzie

Turniejowa "jedynka" udanie zainaugurowała zmagania w Miami Open.

Stan Wawrinka po raz pierwszy w karierze w turnieju rangi ATP Masters 1000 jest rozstawiony z numerem jeden. Reprezentant Szwajcarii na inaugurację rywalizacji w Miami Open stanął na wysokości zadania i bez większych problemów wywalczył awans do trzeciej rundy tego turnieju.

Tenisista pochodzący z Genewy w drugiej rundzie był zdecydowanym faworytem pojedynku z Horacio Zeballosem. Obaj tenisiści we wcześniejszych latach mierzyli się dwukrotnie i w obu przypadkach pewne zwycięstwa odnosił Wawrinka. Tak było także i teraz.

Wawrinka od samego początku panował nad sytuacją, a już w czwartym gemie uzyskał przełamanie, które jak się później okazało, było kluczowe w kontekście triumfu w inauguracyjnej partii.

Tenisista, który w Miami jest rozstawiony z numerem jeden, poszedł za ciosem i już na strat drugiego seta wygrał gem serwisowy Zeballosa. Argentyńczyk w kolejnych minutach radził sobie dobrze, ale nie był w stanie odrobić strat i Wawrinka wygrał 6:3, 6:4.

Obecnie trzeci tenisista rankingu ATP o awans do czwartej rundy powalczy z Tunezyjczykiem Malekiem Jazirim.