Strycova nie popiera wsparcia dla Sharapovej

Strycova nie popiera wsparcia dla Sharapovej

Reprezentantka Czech nie jest zadowolona z powodu dzikich kart dla Rosjanki.


Barbora Strycova i Maria Sharapova poza tym, że są tenisistkami, mają także coś innego wspólnego. Mianowicie chodzi o to, iż obydwie zostały zawieszone za stosowanie zabronionych środków. Jak jednak twierdzi reprezentantka Czech w ostatnim wywiadzie, ona nie mogła liczyć na taką pomoc ze strony organizatorów turniejów.

Czeszka na samym starcie przyznała, iż Sharapova nie posiada przyjaciół w tourze. – Nie sądzę, aby ktokolwiek w cyklu był jej przyjacielem. Ona ich nie ma, bo z nikim nie rozmawia – zaczęła ostro tenisistka reprezentująca Czechy.

–  Myślę, że to nie jest w porządku. Gdy zrobisz coś takiego musisz zostać ukarana, a to oznacza, że nie możesz w taki sposób wracać – powiedziała Czeszka, mając na myśli fakt, iż Sharapova wróci do gry podczas rywalizacji WTA w Stuttgarcie.

– Nie mam nic przeciwko niej. Jednak ona zagra w środę, a my będziemy po Pucharze Federacji i musimy wyjść na kort zapewne we wtorek. To mi się nie podoba. Jednak to jest Maria i co my możemy zrobić? Nie zamierzam denerwować się z tego powodu, ale jestem trochę zszokowana tym, co dzieje się w związku z turniejem w Stuttgarcie – kontynuowała obecnie 20. zawodniczka rankingu WTA.

Strycova powiedziała także, że powrót po takiej przerwie może być bardzo trudny. – Mnie nie było tylko przez pół roku, więc w porównaniu z jej 15 miesiącami to duża różnica, ale naprawdę nie wiesz, czego możesz się spodziewać. Zagrać prawdziwy mecz w turnieju to kompletnie inna sprawa. Trenowałam dziewięć tygodni i po pierwszym meczu byłam strasznie obolała. Nie mogłam chodzić przez trzy dni, ale byłam szczęśliwa, że wróciłam. Możesz trenować sześć godzin dziennie, ale to nigdy nie zastąpi prawdziwego spotkania. Pojawiają się nerwy, różne myśli, ciało pracuje inaczej niż podczas treningu – podsumowała.

Maria Sharapova do zawodowych rozgrywek wróci 26 kwietnia – reprezentantka Rosji otrzymała przywilej od organizatorów imprezy WTA w Stuttgarcie i rywalizację w tych zawodach rozpocznie w środowy wieczór.

Maders 2017-03-31 15:28:50
TRANSMISJE
01.03, 13:00 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 16:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
01.03, 16:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
01.03, 19:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 20:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
02.03, 09:07 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament