Dłuższa przerwa Rogera Federera

Dłuższa przerwa Rogera Federera

Szwajcar zdecydował się wystąpić tylko w jednym turnieju na kortach ziemnych.


Roger Federer wyśmienicie radzi sobie w tym sezonie, o czym świadczy fakt, iż ma na swoim koncie trzy wygrane turnieje (Australian Open, Indian Wells i Miami Open), a także jest liderem w klasyfikacji rankingu ATP Race.

Reprezentant Szwajcarii w najbliższym czasie zrobi sobie przerwę od rozgrywek. Tenisista pochodzący z Bazylei zdecydował się ominąć sezon gry na kortach ziemnych i na tej nawierzchni wystąpi tylko i wyłącznie podczas Roland Garros. – Moje kolano nie reagowało zbyt dobrze na zetknięcie z nawierzchnią ziemną, więc być może zminimalizowanie startów na tych kortach okaże się trafną decyzją. Z drugiej strony nie uważam, aby mączka miała na to aż taki wpływ. Mój fizjoterapeuta i trener od przygotowania fizycznego poradzili mi, abym nie forsował się na nawierzchni ziemnej. Popieram ich decyzję – tymi słowami Federer motywował tę decyzję.

Szwajcar tym samym potwierdził, iż najważniejszym nadchodzącym turniejem, w którym wystąpi jest Wimbledon, w którym celuje w końcowy triumf. – Obecnie moim największym celem jest wygranie Wimbledonu. Skupię się również na rywalizacji na amerykańskich kortach twardych. Do pewnego stopnia także na Rolandzie Garrosie, jednak zobaczymy, jak wszystko się ułoży. Nie nakładam na siebie żadnej presji. Druga część sezonu, szczególnie występy na nawierzchni trawiastej, to moje priorytety.

– Nie mam już 24 lat, więc muszę rozsądnie planować swój kalendarz startów. Prawdopodobnie nie zagram żadnego turnieju na kortach ziemnych oprócz Rolanda Garrosa. Mam nadzieję, że wystąpię w Paryżu. Tak naprawdę dopiero później sezon się dla mnie rozpocznie – powiedział Federer.

Maders 2017-04-04 17:27:48
TRANSMISJE
01.03, 13:00 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 16:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
01.03, 16:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
01.03, 19:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 20:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
02.03, 09:07 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament