Barcelona: Matkowski nie zagra w półfinale

Reprezentant Polski nie powtórzy w Barcelonie wyniku sprzed lat.

Marcin Matkowski w Barcelonie zdecydował się na wspólny występ z Danielem Nestorem – dwójka doświadczonych deblistów wprawdzie wygrali jeden mecz w tym turnieju, ale swoją rywalizację w katalońskich zawodach zakończyli na ćwierćfinale. W nim ich pogromcami okazali się reprezentanci Francji – Fabrice Martin i Edouard Roger-Vasselin.

O losach premierowej odsłony tego starcia zadecydowało jedno przełamanie, które padło łupem reprezentantów Francji. Drugi set przyniósł wyrównaną rywalizację, jednak tym razem żaden z duetów nie uzyskał takiej przewagi, którą potwierdziłby breakiem. Set ten rozstrzygnął się w tie-breaku, w którym lepsi okazali się Martin i Roger-Vasselin.

„Trójkolorowi” po jednej godzinie oraz 12 minutach spędzonych na korcie odnieśli wygraną 6:3, 7:6(3) – Martin i Roger-Vasselin wywalczyli przepustkę do półfinału turnieju rozgrywanego na kortach twardych w Barcelonie. Tymczasem Matkowski i Nestor zakończyli zmagania w tej imprezie ze zdobyczą 90 punktów do deblowego rankingu ATP.