Barcelona: Pewne zwycięstwo Nadala.

Siódma wygrana z rzędu Hiszpana na mączce.

Rafael Nadal bez większych problemów pokonał Kevina Andersona i  awansował do ćwierćfinału Barcelona Open BancSabadell z pulą nagród€2’604’340. Tym samym jest to jego siódme zwycięstwo z rzędu na mączce w tym sezonie. Mecz nie trwał zbyt długo, więc Rafa może spokojnie się regenerować przed kolejnym spotkanie.

Od początku spotkania Anderson miał problemy z utrzymaniem serwisu i już w pierwszym gemie serwisowym musiał bronić break pointów. Nie zrobił tego jednak w 100% skutecznie i Rafa szybko wyszedł na prowadzenie w pierwszym secie z przewagą przełamania.

Hiszpan świetnie pilnował swojego podania, grał jak natchniony i spokojnie „doserwował” do końca seta. W drugiej partii sytuacja była podobna, Nadal szybko chciał zdobyć przewagę i co nie udało się po 4 szansach w pierwszym gemie serwisowym rywala, udało się w drugim, po czym wyszedł na prowadzenie 3:1. Prowadzenia nie oddał do końca meczu, a całość zakończyła się 6:3, 6:4 w nieco ponad półtorej godziny.

Rafa Nadal w ćwierćfinale zmierzy się albo z Hyeonem Chungiem albo Aleksandrem Zverevem, z którym miał okazję spotkać się w Monte Carlo. Zanosi się na to, że ktokolwiek by to nie był, to Hiszpan znajdzie się w półfinale.