Stuttgart: Sharapova w ćwierćfinale

Rosjanka bardzo dobrze radzi sobie w swoim pierwszym turnieju.

Maria Sharapova przez ostatnie 15 miesięcy nie występowała na światowych kortach, a było to spowodowane zawieszeniem z powodu stosowania zabronionych środków.

Rosjanka wróciła do gry podczas turnieju WTA w Stuttgarcie i jak dotychczas radzi sobie wyśmienicie. Była liderka rankingu WTA za sprawą wygranej nad swoją rodaczką Ekateriną Makarovą awansowała do ćwierćfinału.

Premierowa odsłona starcia pomiędzy dwoma rodaczkami przyniosła bardzo wyrównaną rywalizację – obie zawodniczki skupiały się na wygrywaniu własnego serwisu i robiły to bardzo dobrze. Presji nie wytrzymała jednak Makarova, która przy stanie 5:6 straciła własne podanie, co kosztowało ją zarazem przegranie seta.

Druga partia była spektaklem jednej aktorki. Sharapova zdominowała rywalizację, a Makarova nie była w stanie odpowiedzieć na świetną grę swojej starszej oponentki.

Ostatecznie Sharapova po jednej godzinie oraz 21 minutach gry na korcie centralnym w Stuttgarcie triumfowała 7:5, 6:1. Rosjanka o półfinał niemieckich zawodów powalczy z Estonką Anett Kontaveit.