Wiemy kto zagra o 1/2 Istanbul Cup

W czwartek poznaliśmy wszystkie ćwierćfinalistki TEB BNP Paribas Istanbul Cup.

Elise Mertens ma na swoim koncie bardzo dobry początek sezonu. 21-latka w styczniu jako kwalifikantka wygrała turniej Hobart International, później doszła do półfinału w Sankt Petersburgu, a następnie do dwóch ćwierćfinałów w Dubaju i Biel. Teraz nadal kontynuuje dobrą passę.

W czwartek po zaciętej walce Belgijka pokonała w drugiej rundzie tureckich zmagań Sarę Errani w 3 partiach 7/6 (3), 3/6, 6/3. Elise o 1/2 zagra z Caglą Buyukakcay. Notowana obecnie dopiero na 181. pozycji w rankingu WTA obrończyni tytułu niespodziewanie wyeliminowała z tych zmagań rozstawioną z numerem 2 Timeę Babos po 2 godzinach w 2 setach 6/4, 7/6 (5).

Mertens i Buyukakcay zmierzą się ze sobą po raz pierwszy. Po planie w ćwierćfinale zameldowała się Elina Svitolina. Turniejowa „1” potrzebowała godziny i 29 minut, żeby wygrać z Alexandrą Cadantu 6/3, 6/3. Zdobywczyni w tym sezonie dwóch tytułów w swoim czwartym tegorocznym ćwierćfinale zmierzy się z Soraną Cirsteą.

W tureckim pojedynku górą okazała się Basak Eraydin. 257. rakieta świata gładko po zaledwie 68 minutach wygrała ze swoją rodaczką, Aylą Aksu, 6/1, 6/3. Zwycięstwo tego dnia odniosła również sklasyfikowana na 97. lokacie w rankingu WTA Jana Cepelova.

Słowaczka po meczu pełnym przełamań okazała się lepsza od Sary Sorribes Tormo. W 1/2 TEB BNP Paribas Istanbul Cup (suma nagród $226,750) zmierzy się z Dayaną Yastremską. Ćwierćfinały rozpoczną się 28. kwietnia o godzinie 11:30. Jako pierwsze na kort mają wyjść Cepelova i Yastremska.