Barcelona: Murray w 1/2 finału!

Udany rewanż Szkota.

Rozstawiony z numerem pierwszym Andy Murray pokonał Alberta Ramosa w ćwierćfinale turnieju Barcelona Open BancSabadell z pulą nagród 2’604’340. Szkot zrewanżował się więc za porażkę z Monte Carlo i tym samym zasilił grono półfinalistów.

Początek meczu należał jednak do Hiszpana, lepiej serwował, był dużo pewniejszy i nie popełniał tyle błędów co Szkot. Ramos dwukrotnie przełamał serwis rywala szybko wychodząc na prowadzenie 5:1. następnie spokojnie skupił się na swoim serwisie i zamknął pierwszą partię 6:2.

W drugim secie gra się bardziej wyrównała, Murray nie popełniał tyle błędów, dużo lepiej też serwował i widowisko stało na naprawdę wysokim poziomie. Wygrywali swoje gemy serwisowe, aż do momentu, w którym Ramos nie wytrzymał presji serwując na pozostanie w tej partii, czego skutkiem była porażka 4:6. Ciekawostką natomiast jest to, że w dwóch poprzednich gemach serwisowych Szkota nie wykorzystał aż 5 szans na przełamanie, co oznaczało by wielką szansę na wygraną w dwóch setach.

W trzeciej odsłonie tego spotkania rosły szanse Murraya ze względu na nasilające się zmęczenie niżej notowanego rywala. Mimo to Hiszpan dwukrotnie prowadził z przewagą przełamania, przy 5:4 serwował na seta, ale Murray nie chciał przegrać i odrobił stratę do 15. O wszystkim musiał zadecydować tie-break, w którym „jedynka” z rozstawienia szybko złapała przewagę 4:0, czego już nie oddała i wygrała to spotkanie.

Szkot na pewno odczuje trudy tego 3 godzinnego pojedynku, a w jutrzejszym półfinale zadanie nie będzie łatwiejsze. W 1/2 finału czeka bowiem Dominic Thiem, który w łatwy, szybki i przyjemny sposób pokonał Yuichi Sugitę 6:1, 6:2.