Barcelona: Nadal trzecim półfinalistą.

Rafa zagra o 5 finał w tym sezonie.

Rafael Nadal z lekkimi problemami wygrał z Hyeonem Chungiem w ćwierćfinale turnieju Barcelona Open BancSabadell z pulą nagród 2’604’340. 21 letni Koreańczyk nie poddał się bez walki i sprawił nieco problemów „królowi” mączki.

Mecz zaczął się dość nietypowo, gdyż Hiszpan lekko zlekceważył Chunga i  już w drugim swoim gemie serwisowym został przełamany przez młodszego rywala, po czym wyszedł na 3:1. Grał bardzo konsekwentnie na backhand Rafy, co niewątpliwie dawało dużą korzyść.

Długo jednak się nie cieszył z prowadzenia, gdyż już w następnym swoim gemie serwisowym Nadal wyrównał stan rywalizacji, jednak mimo to Koreańczyk nie przegrał tego seta w głowie i potrafił doprowadzić to tie-breaku, w którym zdołał wygrać zaledwie jeden punkt.

Drugi set to już pełna dominacja utytułowanego Hiszpana. Już w pierwszym wygrał gema przy serwisie Chunga, po czym przy stanie 3:1 zrobił to po raz drugi. Sam serwisu nie stracił i w pełni kontrolował ten mecz. Nie był to jednak „spacerek” i panowie spędzili na korcie godzinę i 46 minut.

W 1/2 finału Rafa zmierzy się z Karenem Khachanovem lub Horacio Zeballos, zwycięzcę wyłoni ostatni ćwierćfinał zaplanowany na dzisiejszy dzień. Jednak kto by to nie był, to trzeba przyznać szczerze, że Nadal będzie faworytem i najpewniej to on powalczy o swój drugi tytuł w tym sezonie.