Barcelona: Znamy skład półfinałów.

Jedno niespodziewane nazwisko.

Oprócz Rafy Nadala i Andy’ego Murray grono półfinalistów turnieju Barcelona Open BancSabadell z pulą nagród 2’604’340 zasili Dominic Thiem oraz Horacio Zeballos. Obaj nie mieli większych problemów w swoich ćwierćfinałowych starciach.

Jako pierwszy na korcie pojawił się Dominic Thiem rozstawiony z numerem czwartym, który zmierzył się z Yuichim Sugitą, wielkim zaskoczeniem z Japonii. Ten mecz również zaczął bardzo dobrze, bo od przełamania serwisu Austriaka, jednak później widać było różnicę w każdym elemencie tenisowego rzemiosła i przegrał 6 gemów z rzędu. W drugiej partii miała miejsce niemal identyczna sytuacja, tym razem Japończyk wyszedł na prowadzenie 2:0, aby potem znów przegrać 6 gemów z rzędu, w konsekwencji przegrał całe spotkanie 6:1, 6:2.

Świadkami zaskakującego zwycięstwa byliśmy w starciu pomiędzy Khachanovem a Zeballosem. Argentyńczyk świetnie serwował i zniwelował wszelkie zagrożenie ze strony Rosjanina, który miał spore problemy ze swoim podaniem. W pierwszej partii szli jednak łeb w łeb do niemal ostatniego momentu, jednak w kluczowym momencie przy stanie 4:5 presji nie wytrzymał zawodnik ze wschodu, czego konsekwencją była porażka 4:6. Porażka w ostatnim fragmencie pierwszej partii odbiła się na psychice Khachanova, który grał naprawdę słabo, natomiast Zeballos świetnie to wykorzystywał i szybko zrobiło się 5:0 dla Argentyńczyka. Ostatecznie w nieco ponad 30 minut set zakończył się wynikiem 6:1.

Znamy zatem skład półfinałów, w których Rafael Nadal zmierzy się z Horacio Zeballosem, natomiast Andy’ego Murraya czeka batalia z Dominiciem Thiemem. Zapowiadają się wielkie emocje!