Barcelona: Dominic Thiem w finale!

Kapitalne widowisko w stolicy Hiszpanii.

Rozstawiony z numerem czwartym Dominic Thiem pokonał po świetnym meczu lidera rankingu ATP Andy’ego Murraya 6:2, 3:6, 6:4 w półfinale turnieju Barcelona Open Banc Sabadell z pulą nagród 2’604’340. Austriak awansował do finału jako pierwszy, więc spokojnie będzie czekać na wyłonienie rywala.

Mecz od początku wszedł na wysoki poziom, jednak to Austriak w pierwszych gemach spisywał się lepiej i od razu zdołał przełamać wyżej notowanego rywala, co dało mu duży komfort w dalszej części seta. Grał jak natchniony, a jego uderzenie jednoręcznym backhandem były kwitowane przez Szkota uśmiechem. Thiem do końca tego seta dwukrotnie wygrał gema przy serwisie Murraya, w konsekwencji czego wynik ustalił na 6:2.

W drugiej partii gra bardziej się wyrównała, obaj tenisiści świetnie pilnowali swojego podania, aż do „lacostowskiego” gema, w którym piłkę na breaka miał Thiem. Nie wykorzystał jej jednak, brakło zimnej krwi i wyrachowania, co odbiło się na jego psychice, a całość zakończyła się 6:3 dla Brytyjczyka.

Murray świetnie wszedł też w trzecią odsłonę tego spotkania, gdyż już w pierwszym gemie złamał rywala i wydawać się mogło, że Szkot jest w komfortowej sytuacji, jednak Austriak potrafił zebrać się w sobie i już w następnym „rozdaniu” wyrównał stan rywalizacji.

Następnie sam wyszedł na prowadzenie 4:2, lecz sytuacja z początku seta się powtórzyła, tym razem w drugą stronę i to Murray odrobił przełamanie. Od połowy drugiego seta Thiem zaczął grać znów tak, jak na początku meczu. Wywierał presję, której w 10. gemie trzeciego seta nie wytrzymał Andy Murray, co było tragiczne w skutkach, gdyż oznaczał porażkę tego seta 4:6 i całego meczu.

Niewątpliwie był to bardzo interesujący mecz,  na bardzo wysokim poziomie, ale też i poziom zmęczenie jest na pewno wysoki. Mecz trwał 2 godziny i 16 minut, lecz Dominic Thiem i tak będzie miał więcej czasu na regenerację od swojego rywala w finale, a będzie nim albo Rafael Nadal albo Horacio Zeballos.