Budapeszt: Bedene i Pouille w finale

Brytyjczyk i Francuz nie mieli problemów z wywalczeniem zwycięstwa.

Lucas Pouille do rywalizacji w pierwszej edycji turnieju ATP w Budapeszcie przystąpił jako najwyżej rozstawiony tenisista – to automatycznie spowodowało, iż znalazł się w gronie potencjalnych kandydatów do końcowego triumfu. Reprezentant Francji po części stanął na wysokości zadania i w niedzielnym finale powalczy o wygranie tego turnieju.

Obecnie 14. tenisista świata w sobotę rozegrał mecz półfinałowy – po drugiej stronie siatki stanął niezwykle doświadczony Włoch – Paolo Lorenzi. Pouille już na starcie premierowej odsłony uzyskał dwa przełamania, które jak później się okazało, były kluczowe w kontekście wiktorii w tej partii.

Drugi set przyniósł za sobą zdecydowanie bardziej wyrównaną walkę. Lorenzi poprawił swój tenis, dzięki czemu był w stanie nawiązać równorzędną rywalizację. Ostatecznie jednak Pouille zanotował wygraną w dwóch odsłonach. Francuz znalazł sposób na podanie włoskiego oponenta przy stanie 5:5, a następnie za pomocą wygrania własnego gema, mógł się cieszyć z awansu do finału.

Sobotnie starcie pomiędzy Pouille a Lorenzim trwało jedną godzinę oraz 15 minut – po tym czasie turniejowa „jedynka” odniosła zwycięstwo 6:2, 7:5.

Pouille o swój pierwszy wygrany turniej w tym sezonie zawalczy z będącym w niesamowitej formie Aljazem Bedene. Reprezentant Wielkiej Brytanii w sobotę pokonał Laslo Djere 6:2, 6:4 i tym samym zanotował na swoim koncie 16. z rzędu wygraną.