Udany start Jerzego Janowicza

Nasz reprezentant rozpoczął sezon na nawierzchni ziemnej.

Ostatnią imprezą, w której mogliśmy zobaczyć w akcji Jerzego Janowicza był turniej z cyklu ATP Challenger Tour rozgrywany w Guadalajarze. Później Polak odpuścił sobie inne zmagania, ponieważ nie czuł się w 100% zdrowy, by móc wznowić rywalizację.

Teraz notowany obecnie na 165. lokacie w rankingu ATP Jerzy wziął udział w BMW Open by FWU (pula nagród €540,310). W pierwszej rundzie eliminacji Janowicz trafił na sklasyfikowanego na 376. miejscu Matthiasa Bachingera.

Rozstawiony z numerem 8 Polak w otwierającej odsłonie w końcówce przełamał 30-latka z Monachium i dzięki temu po 32 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

W drugiej partii sytuacja niestety się odwróciła. Tym razem to Matthias docisnął Janowicza, zdobył przewagę przełamania, po czym doprowadził do remisu. Decydująca odsłona na szczęście padła łupem Jurka, który po godzinie i 42 minutach wykorzystał pierwszą piłkę meczową i zamknął ten pojedynek w 3 setach 6/4, 4/6, 6/3.

Następnym przeciwnikiem Łodzianina w walce o wejście do drabinki głównej niemieckich zmagań będzie Cedrik-Marcel Stebe, który niespodziewanie wygrał tego dnia z rozstawionym z numerem 2 Julienem Benneteau 6/2, 6/3. Najlepszym wynikiem z Monachium naszego reprezentanta jest druga runda kwalifikacji z  2011 roku.