Wiemy kto zagra o finał Istanbul Cup

Elina Svitolina wygrała z Soraną Cirsteą w 2 partiach 6/4, 6/4.

Notowana poza TOP 200 Basak Eraydin sprawiła w piątek sporo problemów Irinie-Camelii Begu w ćwierćfinale TEB BNP Paribas Istanbul Cup.

22-letnia reprezentantka gospodarzy była już bardzo bliska awansu do następnej rundy, ale w tie-breaku drugiego seta mocniejsza okazała się bardziej doświadczona Rumunka. 33. rakieta świata poszła za ciosem i w decydującej odsłonie oddała Basak już tylko jednego gema.

Po blisko 3 godzinach Irina-Camelia wygrała to starcie 2/6, 7/6 (5), 6/1. Pomimo przegranej Eraydin może być zadowolona ze swojego występu, ponieważ dzięki zdobytym w Stambule punktom po raz pierwszy w karierze wejdzie do TOP 200.

Tymczasem Rumunka 29. kwietnia o godzinie o 18:00 o wejście do finału zagra z Elise Mertens. 21-latka tego dnia wygrała wyrównaną konfrontację ze sklasyfikowaną na 181. miejscu w światowym rankingu Caglą Buyukakcay 6/4, 4/6, 6/2.

Druga półfinałowa para to Elina Svitolina i Jana Cepelova. Turniejowa „1” półfinał zagrała z Soraną Cirsteą. Zdobywczyni dwóch tytułów w tym sezonie potrzebowała godziny i 30 minut, żeby pokonać Rumunkę w 2 odsłonach 6/4, 6/4.

Cepelova musiała się dużo bardziej namęczyć, żeby wygrać w ćwierćfinale tureckich zmagań (pula nagród $226,750) spotkanie z dopiero 420. w rankingu WTA Dayaną Yastremską 2/6, 7/6 (4), 6/4.