Jurek żegna się z BMW Open by FWU

Janowiczowi nie udało się awansować w Monachium do imprezy głównej.

Notowany obecnie na 165. lokacie w rankingu ATP Jerzy Janowicz podobnie jak w 2011 roku kończy przygodę z turniejem BMW Open by FWU na drugiej rundzie kwalifikacji. Polak w niedzielę musiał uznać wyższość Cedrika-Marcela Stebe.

Nasz reprezentant w otwierającej partii miał okazje na objęcie prowadzenia 1:0 w setach, ale nie zdołał ich wykorzystać i przegrał spotkanie o wejście do drabinki głównej po godzinie i 38 minutach w 2 odsłonach 6/7 (10), 2/6.

Panowie zmierzyli się ze sobą po raz pierwszy. Rozstawiony w eliminacjach do niemieckich zmagań (pula nagród €540,310) z numerem 8 Jerzy za udział otrzyma €2,195 i 6 punktów.

Poprzednią imprezą, w której brał udział Janowicz był zmagania z cyklu ATP Challenger Tour w Guadalajarze. Tam 26-latkowi z Łodzi poszło lepiej, ponieważ odpadł z nich dopiero w półfinale.