Halle: Kubot i Melo zagrają o kolejny tytuł

Reprezentant Polski i Brazylijczyk nie zwalniają tempa.

Łukasz Kubot oraz Marcelo Melo w tym roku grają bardzo dobrze – polsko-brzylijski duet aktualnie prowadzi w deblowym rankingu gry podwójnej ATP Race. Reprezentant Polski i jego brazylijski partner wyśmienicie grają na kortach trawiastych. W zeszłym tygodniu w Hertogenbosch okazali się najlepsi i krok od powtórzenia tego wyniku są w Halle. Za sprawą piątkowego zwycięstwa wywalczyli miejsce w finale.

Ich półfinałowymi przeciwnikami byli Fabrice Martin oraz Albert Ramos – chociaż to Kubot i Melo byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania, to jednak wygrana nie przyszła im łatwo. Francuz i Hiszpan na swoim koncie zapisali premierową odsłonę.  Martin i jego hiszpański kolega jednak nie potrafili utrzymać tak wysokiego poziomu gry. Wprawdzie drugiego seta minimalnie przegrali w tie-breaku, to jednak w supertie-breaku okazali się bezsprzecznie słabsi od turniejowych „jedynek”.

Kubot i Melo po jednej godzinie oraz 48 minutach gry odnieśli wygraną 6:7(2), 7:6(6), 10-3. Polak i Brazylijczyk o drugi z rzędu tytuł powalczą z lepszymi w starciu par: Alexander Zverev / Mischa Zverev – Raven Klaasen / Rajeev Ram.