11. finał Gerry Weber Open dla Federera

W sobotę były lider rankingu ATP zameldował się w finale niemieckich zmagań.

W sobotnim półfinale Gerry Weber Open (pula nagród €1,966,095) rozstawiony z numerem 1 Roger Federer zmierzył się z notowanym na 38. miejscu w rankingu ATP Karenem Khachanovem.

W odsłonie otwierającej tę konfrontację reprezentant Szwajcarii co prawda raz stracił własnego gema, ale sam zdobył przewagę 1 przełamania więcej, dzięki czemu po 32 minutach prowadził 1:0 w setach.

W drugiej partii dużo bardziej utytułowany 35-latek z Bazylei prowadził już 5/4 i miał do dyspozycji swoje podanie, ale nie zdołał wykorzystać tej sytuacji. Po chwili to Rosjanin sięgnął już po pierwszego break-pointa i doprowadził do remisu na po 5, po czym wypracował sobie 2 piłki setowe.

Nie udało mu się jednak wykorzystać żadnej z nich i do rozstrzygnięcia tej odsłony panowie potrzebowali tie-breaka. W nim mocniejszy mimo wszystko okazał się Federer.

Obecnie piąty w światowej klasyfikacji Szwajcar po godzinie i 25 minutach wygrał ten mecz w 2 setach 6/4, 7/6 (5). Dzięki zwycięstwu 18-krotny triumfator imprez wielkoszlemowych melduje się w finale tych zmagań już po raz 11.

Jest również jego 140. finał w karierze. Jego następnym rywalem będzie albo Alexander Zverev albo Richard Gasquet. Natomiast 21-latek z Moskwy za swój pierwszy tegoroczny półfinał otrzyma €97,610 i 180 punktów, dzięki którym podskoczy w rankingu o około 4 lokaty.