Antalya: Udany debiut Majchrzaka

Polak wygrał swój pierwszy mecz na poziomie głównego cyklu.

Kamil Majchrzak po raz pierwszy w karierze stanął na starcie eliminacji do turnieju rangi ATP. Reprezentant Polski udanie rozpoczął zmagania w Antalyi, gdzie w pierwszej rundzie kwalifikacji gładko pokonał swojego sobotniego oponenta.

Tensisista pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego w swoim debiucie zmierzył się z Jamie Munarem – dla obu zawodników był to pierwszy w karierze mecz rozegrany na kortach trawiastych. Lepsze wspomnienia z tego spotkania będzie miał Majchrzak, który swoją grę lepiej przystosował do warunków i odniósł wygraną w dwóch setach.

Starcie pomiędzy Majchrzakiem a Munarem trwało zaledwie jedną godzinę oraz 19 minut – po tym czasie nasz rodak wygrał 6:4, 6:2. W drugiej rundzie eliminacji jego rywalem będzie Lloyd Harris. Afrykaner dał się poznać już polskim kibicom, bowiem w pierwszej rundzie turnieju ATP Challenger Tour w Lizbonie rozgrywanego tydzień temu pokonał Huberta Hurkacza. Miejmy nadzieję, że tym razem górą będzie nasz rodak.