Antalya: Majchrzak z życiowym sukcesem!

Reprezentant Polski po raz pierwszy w karierze zagra w turnieju głównym ATP.

Kamil Majchrzak jeszcze kilkanaście godzin temu nie posiadał jakiegokolwiek doświadczenia związanego z grą w rozgrywkach ATP. Tymczasem reprezentant Polski wygrał swój pierwszy mecz w eliminacjach zawodów tej rangi, a dodatkowo po raz pierwszy w karierze przebrnął przez turniej kwalifikacyjny i zagra w głównej drabince.

Tenisista pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego nie był faworytem niedzielnego meczu finałowego eliminacji. Jego przeciwnikiem był rozstawiony z numerem trzy Lloyd Harris. Majchrzak dobrze zaczął to spotkanie, bowiem jako pierwszy uzyskał przełamanie i prowadził nawet 5:2. Niestety Polak wypuścił przewagę z rąk i ostatecznie doszło do pojedynku w tie-breaku. W nim lepszy okazał się nasz rodak.

Majchrzak poszedł za ciosem w drugim secie i wygrał cztery gemy z rzędu. Harris nie był w stanie nawiązać walki i jedyne co mu się udało, to zdobycie honorowego gema.

Reprezentant Polski, który obecnie jest 288. zawodnikiem rankingu ATP, po jednej godzinie oraz 22 minutach rywalizacji w słonecznej Antalyi, odniósł wygraną 7:6(3), 6:1. Majchrzak po raz pierwszy w karierze zagra w turnieju głównym rangi ATP. Jego rywalem w tym historycznym wydarzeniu, będzie jeden zawodnik z czwórki: Rogerio Dutra da Silva, Yuichi Sugita, Andreas Seppi, bądź Cem Ilkel